ATATÜRK STRATEJİK ARAŞTIRMALAR VE LİSANSÜSTÜ EĞİTİM ENSTİTÜSÜ

  Enstitü Müdürü   
  Prof. Dr. Faruk UÇAR

  ATASAREN Müdürü

  Faruk UÇAR, 1972 yılında İstanbul’ da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Isparta’ da tamamladı. Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora derecelerini Marmara Üniversitesi’nden aldı. 2014 yılında Doçent, 2019 yılında Profesör oldu.

  Marmara Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi Matematik Bölüm Başkanlığı, Analiz ve Fonksiyonlar Teorisi Anabilim Dalı Başkanlığı, Fen-Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcılığı ile Fakülte Kurulu ve Yönetim Kurulu üyeliklerinde bulundu. Marmara Üniversitesi Rektör danışmanlığı, MUYOS Koordinatörlüğü, Bologna Eşgüdüm Komisyonu üyeliği, Akademik Teşvik Düzenleme, Denetleme ve İtiraz Komisyonu üyeliği, Marmara Üniversitesi Uzaktan Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi (UZEM) Müdürlüğü gibi birçok idarî görevler üstlendi.

  Analiz ve Fonksiyonlar Teorisi konularında akademik çalışmaları ve yayınlarının yanı sıra Yüksek lisans ve doktora tez danışmanlıkları bulunmaktadır. Analiz ve Fonksiyonlar Teorisi alanında çeviri eserleri de bulunan Prof. Dr. Uçar, 23 Aralık 2022 tarihinden itibaren Milli Savunma Üniversitesi Atatürk Stratejik Araştırmalar ve Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürü olarak görev yapmaktadır, iyi derecede İngilizce bilmekte olup evli ve iki çocuk babasıdır.